Dům a byt

Nemusíte se obklopit najednou několika lampami

V noci má být tma. To je pravda. Ale nejde jen o to, abyste se dobře vyspali. Jde o to, že tma je někdy vážně uvítacím ceremoniálem pro kdejakého lapku. A myslíte si, že jedna sodíková výbojka u domu Vás ohrozí natolik, že by tam nemohla být? Nikdo Vám přece nevnucuje řadu pouličního osvětlení, které prosvítí každý závěs! Notabene, kdo dnes závěsy používá? V drtivé většině domácností už kralují předokenní rolety, nebo neprůhledné žaluzie. A ty světlo opravdu nepropustí.

barvitý nápis

Domluvte se s obcí.

Váš rodinný domek stojí na samém konci obce. Je nový, a proto k němu ještě nedosáhlo žádné pouliční osvětlení. A věřte, že obec se sama nezaktivizuje. Musíte jí dát podnět. Nakonec kvalitní sodíková výbojka v pouliční lampě bude dost dobrá, třeba v mlze, kdy řidiči automobilů budou za každé světlo vděčni. A má opravdu příjemné světlo, až se zcela rozsvítí. A věřte, že nebude svítit, jak na Václaváku v Praze. Jenže to záleží na výběru typu sodíkových výbojek. Ale na druhou stranu, to už není Vaše starost. Vy si jen možná můžete určit místo pro lampu.

světlo v lampě

Jednou možná využijete sodíkovou výbojku jinak.

Nikde není psáno, že se Vám už nebude chtít dojíždět do práce každý den několik kilometrů a z Vašeho rodinného domku uděláte http://cilichili.cz/blog/holky-nad-timhle-udelate-aaach-kdybyste-jinak-internet-nenavidely-modelove-plus-kotata-jako-jejich-dvojnici/ubytování s několika pokoji. A to se Vám teprve bude hodit neonový nápis se sodíkovou výbojkou. A to už Vám světlo tolik vadit nebude, viďte? Naopak, Vy jej budete potřebovat! Ale Vy už budete mít zkušenost s Vaší první sodíkovou výbojkou, i když odlišného typu. A nebojte se, že se Váš malinký penzionek bude neonovým nápisem tvářit, jako, víte co! Bude sice lákat kolemjedoucí vozidla, ale naprosto ve vší počestnosti.

Rozhodně ale začněte s osvětlením Vašeho rodinného domku světlem, které nebude oslňovat ani Vás, ani kolemjdoucí. Bude jen ukazovat na to, že tady někdo bydlí. A Vy se ve tmě nepřerazíte o nečekané překážky na cestě!