Nákupy

Jak rozeznat imitaci od originálu

Na internetu existuje spousta obchodů, které se tváří, že nabízejí to nejluxusnější zboží. V mnoha případech se ovšem může jedna o imitaci – i když je cena výrobku stejná nebo vyšší.
ruka v kapse.jpg
Proč by nás vlastně mělo zajímat, zda jde o originál?
Z prostého důvodu. Pokud je cena výrobku stejná jako u originálu, právě jste své peníze investovali velmi špatně. Výrobky luxusních značek se obvykle honosí skvělou kvalitou, jež se odráží také v jejich ceně. Pokud jde o padělek, počítejte s tím, že nemusí v hezkém stavu vydržet ani týden nošení. Kovové aplikace se často odírají a látka či kůže se po čase ošoupe. Hodláte-li tedy investovat větší částku, měli byste si být stoprocentně jisti, že jde o originál.
Po čem se dívat
Co se týče levnějších imitacích, u kterých nás už většinou napadne, že zřejmě pravé nebudou, vyznačují se určitými na první pohled viditelnými znaky.
– Špatně napsaný název značky (Často se stává, že jsou prohozena písmenka nebo je název úplně zkomolen. Užívá se toho především kvůli celním kontrolám a autorským právům.)
– Neuspořádanost (Nápisy bývají často vyražené či našité zešikma, neuspořádaně. V horším případě jsou špatně našité důležitější části.)
– Zápach (Především u kosmetických produktů – očních paletek, make-upů, se jejich pravost někdy těžko poznává. Charakteristický zápach je ale odhalí.)
– Vybledlé, podivné barvy
– Pochybný materiál
semišové lodičky.jpg
U produktů méně znatelných se můžeme poohlédnout po internetu a srovnat je s produkty jinými. Sledujte detaily, našití různých položek a tak podobně. Když si nebudete jisti, můžete si vyžádat potvrzení přímo od obchodníka. Věnujte také zvýšenou pozornost místu či stránce, kde nakupujete. Obchody s luxusním zbožím většinou na první pohled poznáte.
Potřebujete-li poradit, na internetu naleznete spoustu stránek se zkušenými lidmi, kteří váš produkt zhlédnout a sdělí vám verdikt ihned.