Hobby

Proč mít svoje koníčky

Nevíte kde vám hlava stojí, nestíháte a nemáte čas se věnovat žádnému svému hobby? I když byste tak rádi zkusili třeba malovat nebo fotografovat, chodit tančit či zabývat se něčím ze svého dětství, co jste již dávno zapomněli? Nemyslet na svoje zájmy je však ta největší chyba. Každý se potřebuje odreagovat a každý potřebuje mít něco svého, co jej povzbudí k plnění svých povinností a práce mu potom také půjde snadněji od ruky. Načerpá totiž sílu a energii, proto zanedbávání koníčků člověku neprospívá a měl by si na ně najít alespoň trochu času za každou cenu.

malíř srdíček
Kladete si často tyto otázky?
• Chtěli jste vždycky ovládat společenský tanec, řídit auto, hrát na hudební nástroj nebo skládat hudbu, naučit se bruslit, lyžovat nebo něco zajímavého vyrábět, vystudovat či umět cizí řeč?
• Nějak se vám to ale nepodařilo a teď si myslíte, že už to nemá cenu zkoušet, že už jste prošvihli vhodný čas, přitom vás však stále mrzí, že se tím nezabýváte?
lukostřelba
• Nebo jste s některým ze svých koníčků skončili kvůli různým starostem a vracet se k dřívějšímu zájmu už nemáte odvahu?
Pokud ano, znamená to, že je nejvyšší čas něco změnit. Vaše podvědomí vám dává najevo, že byste si svoji obrovskou chuť neměli nechat zajít, že byste si měli začít plnit svoje sny a přání a rozhodně to nevzdávat.
focení na pláži

NEBUDETE LITOVAT
Přestaňte být pasivní nebo se dokonce litovat a hledat záminky, proč to nejde. Nikdy není pozdě začít se učit to, co vás skutečně zajímá a po čem skutečně toužíte, abyste dělali. I když třeba vaše hobby vybočuje z běžných aktivit jiných lidí nebo se na ně cítíte být staří. Nebojte se, že budete za blázny, když se začnete učit kouzlit, v padesáti si uděláte řidičák či se přihlásíte na hodiny klavíru. Nakonec vás budou všichni obdivovat a v skrytu duše vám i závidět, jak jste dokázali svůj život obohatit. Díky svým zálibám budete chytřejší a jen tak vás neudolá stres ani nepřepadne deprese.