Finance

Příchod miminka vás nemusí finančně zruinovat

Nebudeme vám tvrdit, že vychovat dítě vás nebude stát žádné peníze. Pokud ale po dítěti toužíte, rozhodně se nenechte odradit finanční stránkou věci. Je totiž spousta možností, jak i s miminkem ušetřit.
modrooké batole
Některé věci ale prostě potřebovat budete. Patří mezi ně:
· oblečení,
· přebalovací pleny (ať už jednorázové, či látkové),
· dětská postýlka s kvalitní matrací,
· kočárek,
· vanička nebo koupací kyblík.

Pokud máte to štěstí, že je vaše miminko krmeno mateřským mlékem, je to velké plus i po finanční stránce. V případě, že z jakéhokoliv důvodu není kojení možné, je nezbytné k výše uvedeným položkám přičíst navíc umělé mléko, kojeneckou vodu, kojenecké lahve a čisticí prostředky vhodné k jejich mytí.

Zároveň je spousta užitečných pomocníků, kteří vám péči o miminko velmi usnadní. Jedná se například o:
· monitor dechu (hlídá dýchání vašeho dítěte v době spánku a pomáhá tak předcházet úmrtí dítěte způsobeného SIDS – syndromem náhlého úmrtí kojenců),
· kojící polštář,
· dětská chůvička,
· nosítko.
okouzlující batole
Nebojte se nakupovat z druhé ruky
Není však nutné všechny výše uvedené položky kupovat nové. Přesto by však mělo být vaší hlavní podmínkou pro nákup zboží, které budete potřebovat při péči o vaše děťátko, aby bylo v bezvadném stavu. A to je rozhodně možné i v případě, že nakupujete tzv. z druhé ruky. Není problém levně koupit oblečení, které na sobě měl jeho původní majitel jen párkrát, než z něj definitivně vyrostl. Stejně tak děti mohou brzy omrzet hračky, které je ještě nedávno bavily, např. hrací deky nebo kolotoče nad postýlku. Bazarů, které použité dětské zboží nabízí, je na internetu celá řada.

V posledních letech se velmi rozšířil prodej již nepotřebných věcí prostřednictvím sociálních sítí. Právě tam také můžete narazit na rodiče, kteří zboží po svých dětech rádi věnují zcela zdarma nebo vymění například za čokoládu pro své děti. Můžete se také poptat známých, zda se zrovna nechystají vytřídit již nepoužívané věci po svých dětech.

Přejte si něco
Pokud se vám však příčí myšlenka oblékat své dítě do již nošeného oblečení, dát mu na hraní hračky, které už před ním někdo poslintal nebo ho nechat spát v postýlce, ze které už jedno dítě vyrostlo, přejte si pomocníky k péči o vaše dítě jako dary od své rodiny a přátel. Napište si seznam toho, co byste si přáli přinést jako dar do porodnice nebo třeba co byste chtěli dostat k narozeninám vy. Vždyť ten praktický přebalovací pult, který se vám tak skvěle hodí do ložnice, je vlastně dárek i pro vás…