Krása

Francouzská manikúra je stále v kurzu

Zarůstání nehtů je velmi kontroverzní téma postavené na nepochopení anatomie prstů a jejich správné polohy. Většina lidí stále důvěřuje údajným doporučením zastřihávat je u nohou do roviny, aby nezarůstaly. Tento jev však nezpůsobuje nehet do obloučku, ale špatně zvolená obuv. Naopak rovné nehty mají tendenci se třepit, lámat na koncích, zvláště v době, kdy nepatrně odrostou. Zároveň to nevypadá vůbec přirozeně. To vám potvrdí i zkušení vizážisté, kteří propagují tzv. francouzskou manikúru.
frenchnails

Proč je v kurzu francouzská manikúra

Jejímu kouzlu propadá stále více žen a není to vůbec s podivem. Ta se totiž od všech ostatních způsobů lakování nehtů výrazně odlišuje samotným principem.
Každý člověk, nejen ženy, ale i muži a děti, vyjadřuje určitými tělesnými znaky, zda je zdráv, nebo nemocen. Příznaky onemocnění se zpravidla projeví nejen na změně psychiky a způsobu chování, ale i na vnějším vzhledu. Ostatně, pozorujeme to kolem nás i sami na sobě, předčasné šedivění vlasů, tvorba vrásek v mladistvém věku, ztráta vlasů u mladých mužů, to vše jsou znaky nějakých poruch.
psací stroj a ruce
Zdravotní handicap se projeví i na našich nehtech a nehtových lůžkách. Jsou-li lámavé, křehké, hrbolaté, nevábně zabarvené, je to signál, že něco uvnitř není v pořádku.
Naopak nehty pevné, lesklé, rovné, růžové bez bílých flíčků a lehce odrostlé jsou přirozené a obvykle jsou známkou zdraví. A právě tento ukazatel byl důvodem vyzdvihnout francouzskou manikúru. Vypadá dobře nejen na prstech rukou, ale i na nohách. A jsou-li nehty střižené do obloučku i tam, jde i z evolučního hlediska o naprosto přirozený jev.
Francouzská manikúra pouze napodobuje přirozenou podobu a alespoň touto formou nám dává jasně najevo, jak by měly nehty vypadat, a že barevné odstíny od růžové přes červenou až k modré a černé jsou vlastně abnormální. Zajímavé výsledky potvrdil i průzkum mezi náhodně vybranými muži, kteří zvolili tuto úpravu nehtů za nejzajímavější. Předčila dokonce dříve oblíbenou červenou barvu laku.