Business

Stěhování nemusí být vůbec stresující

Stěhujete se https://www.rentcarservice.cz/stehujete-se-kupujete-nabytek-detail-153 do jiného města a rádi byste se vyhnuli těm obvyklým stresujícím peripetiím, které mnozí lidé popisují ve snaze přiblížit ostatním to svoje utrpení? Stěhování se totiž vůbec nemusí odvíjet podle obvyklého scénáře, který je znám třeba z filmu „Kulový blesk“, v němž Dr. Radosta alias Rudolf Hrušínský popisuje, jak se akademik Plíšek léčil z oné desetisměny celý rok.

stěhování krabic

Organizace je klíčem k úspěchu – ano, je to tak, protože jen tehdy to může proběhnout hladce a bez problémů. Začněte s přípravou v předstihu řádu týdnů, nikoli dnů, klidně třeba šest týdnů předem. Tehdy jako první oslovte stěhovací firmu, domluvte termín (tehdy bude záruka, že nebude již zamluvený) a sjednejte schůzku u vás doma, aby zástupce firmy měl možnost posoudit, co bude nezbytné, čemu se vyhnout, a poradit vám, jak si počínat v dalších krocích.

kartonová krabice

Nebalte věci do papíru z novin – noviny a časopisy pouští barvu, která zapáchá a je toxická a špiní, obraťte pozornost na osvědčené materiály, jako je bublinková fólie, flexi tenká fólie, kartonová střiž a výplňová tělíska. Balicí materiál vám může obstarat i stěhovací firma.

Zapojte do práce zbytek rodiny– tak, aby každý měl část své zodpovědnosti na svých bedrech, a aby jeden nedělal všechno a druhý nic. Spolu s dostatečným časovým předstihem to pak bude mít opravdu klidný průběh, budete mít nad věcí nadhled a přehled o tom, co ještě zbývá. Někdo bude zajišťovat administrativní úkony na úřadech, jiný člen rodiny se postará o balení věcí, někdo bude zajišťovat občerstvení a stravování a někdo pohlídá technické věci.

Nábytek – když už jsme zmínili ty „technické věci“, patří sem i demontáž nábytku. S tou vám může vypomáhat i stěhovací firma, která je navíc pojištěná a dokáže si poradit i s velmi složitými nábytkovými komplexy, jako jsou vestavby na míru a kuchyňské linky.