Technika

Sekačka se vybírá podle zahrady

Na polích kosy vytlačily kombajny a na zahradách sekačky. Bez té už se asi neobejde žádný zahradník, který chce mít svůj trávník v perfektním stavu. Jenže na trhu je druhů jako máku a někdy je těžké si vybrat toho správného pomocníka.
1) Nejprve je potřeba si uvědomit, jak velkou plochu budeme zvelebovat. Jestliže máte pozemek, na kterém roste tráva jako z vody, určitě budete sekačku používat častěji. Je tedy dobré, zvolit sekačku s větším výkonem.
2) Důležitou okolností při jejím výběru je i to, jestli máte terén rovný nebo se sklonem a také, jestli jsou na trávníku nějaké překážky (stromy, záhony…).
udržovaný trávník
Pak už se budete rozhodovat mezi třemi možnostmi.
a) Sekačka elektrická.
b) Sekačka benzínová.
c) Sekačka akumulátorová.
ELEKTRICKÁ SEKAČKA
Elektrická sekačka je vhodná na pozemky, které jsou menšího charakteru. Budete ji totiž muset mít po celou dobu v zásuvce. A tahat za sebou pět prodlužovaček asi nebude moc pohodlné. Jsou ale výhodné v tom, že je jejich pořizovací cena celkem nízká a sekačka se i docela dobře ovládá.
sekaška se sběračem
BENZINOVÁ SEKAČKA
Benzinová sekačka je vhodná pro pozemky, které jsou většího rozsahu. Její velkou výhodou je vysoký výkon a nenáročná obsluha. Jestliže máte zahradu na svahu, pak odborníci tento druh sekačky rozhodně nedoporučují. Motor by se mohl při práci zadřít. Nevýhodou také je to, že budete muset pravidelně kupovat palivo. I cena je v tomto případě trochu vyšší.
péče o trávník
AKUMULÁTOROVÁ SEKAČKA
Akumulátorové sekačky se doporučují na zahrady, které jsou malé. A také tam, kde máte nervóznější sousedy nebo napjaté sousedské vztahy. Akumulátorová sekačka je totiž ze všech tří nejtišší. Další výhodou jsou nízké provozní náklady. Kromě toho můžete akumulátor použít i v dalších přístrojích. Jeden nedostatek ale tato sekačka přeci jen má. Je to vyšší pořizovací cena a omezená výdrž baterie.