Www

Pracujete v Německu? Jak dosáhnout na vyšší přídavek na dítě.

Máme pro vás radu! Ne všichni vědí, jak správně požádat o přiznání přídavku na dítě v cizině. Vezměme si jako příklad: Jste zaměstnaní v Německu a máte děti.
Abyste mohli požádat o přídavky na děti v Německu, musíte doložit tzv. evropský formulář. Naleznete ho ke stažení na internetu pod názvem E411 a dále doložíte složení rodiny formulářem E401.
vlajka evropy
Formuláře vám potvrdí příslušný úřad práce, odbor státní sociální podpory – nepojistné dávky. Ale pozor! Pokud si na úřadu práce nepodáte v České republice klasickou žádost o přídavek na dítě s tím, že vám na dávku stejně nevznikne nárok z důvodu vysokých příjmů, automaticky vám Familienkasse v Německu přídavek poníží o zhruba 25 euro Kindergeld na každé dítě! Je to jakási „pokuta“ za to, že jste pro získání dávky v České republice nic neudělali.
Proto, pokud nechcete zbytečně přijít o eura, VŽDY si na úřadu práce v ČR podejte žádost o přídavek na dítě. Pravdou je, že dokladování bude trochu větší. Nepostačuje vyplnit a podat jen Žádost o přídavek na dítě. Musíte doložit k ověření rodné listy dětí, váš příjem a příjem manželky, příp. družky (matky dítěte) ověřený zaměstnavatelem i aktuální pracovní smlouvy. Jelikož se jedná o zaměstnání v Evropské unii, je nutno vyplnit formuláře pro určení státu bydliště pro účely aplikace koordinačních nařízení EU. Neděste se, zní to hrozně, ale s vyplněním vám na úřadě poradí a případně sdělí, jaké další doklady musíte doložit.
srovnané peníze
Zpravidla pro vysoký příjem dojde úřadem práce v ČR k zamítnutí dávky. Rozhodnutí o zamítnutí obdržíte na dodejku do vlastních rukou. Poté si nechte na úřadu práce vyplnit formulář E411 a E401 a požádejte o přídavek na dítě v Německu.
A dobrá zpráva na závěr. Pokud proběhne v České republice zamítnutí vaší žádosti o přídavek na dítě a vy budete žádat o přídavky v Německu, máte nárok v Německu čerpat CELÉ neponížené přídavky, tzv. Kindergeld.