Hobby

Odpočiňte si a udělejte dobře své pleti

Nás obličej je denně vystavený mnoha nepříznivým podmínkám. Zejména v zimě mu dává zabrat vítr a mráz. V létě naopak horko a pot. Stejně jako zbytek vašeho těla, i váš obličej a pleť si zaslouží pořádnou relaxaci. Nejlepší jsou na to pleťové masky. A protože je jich velké množství, musíte si rozmyslet na co ji chcete použít.
srdíčko v krému

Z čeho můžete vybírat a na co slouží? Maska zařídí čištění, rozjasnění a vyhlazení pokožky a zároveň ji hydratují a poskytují obrovské množství vitamínů a výživných látek. Vybírejte z druhů:

  • hydratační,
  • regenerační,
  • proti vráskám nebo
  • čistící proti černým tečkám.

Jak správně nanášet?

První důležitou věcí po tom, co si vyberete a koupíte správný druh, je na nic nespěchat. Udělejte si volné odpoledne nebo večer a pořádně si to užijte. Udělejte si z toho rituál, který budete pravidelně opakovat. Uvařte si vynikající kávu, pusťte příjemnou hudbu a připravte dobrou knihu. Cokoli, u čeho budete odpočívat.

Aplikujete-li masku například až večer, tak se v první řadě nezapomeňte odlíčit a vyčistit pokožku. Ideální je začít až po sprchování či koupeli, protože pára otevře póry. Díky tomu se do kůže efektivněji vstřebávají léčivé složky. K odlíčení i čištění je skvělé použít některou z micelárních vod.
ručníky u olejíčku
Zapomeňte na cenu přípravku a nešetřete s ním. Naneste ho do středu obličeje, do stran, na krk i dekolt. Použít můžete nejen prsty, ale také speciální kartáček nebo štětec. Až budete hotovi, nechte ji působit alespoň 10 minut. U některých druhů to může být jinak, to se dozvíte v návodu. Když necháte přípravek účinkovat o pět minut déle, její účinky budou ještě intenzivnější.

Chcete-li si proces užít ještě více, tak si na obličej přiložte teplý obklad, ideálně nahřátý ručník. Zavřete oči a relaxujte. Na pár desítek minut jen seďte, na nic nemyslete a nechte svou kůži regenerovat. Až budete chtít skončit, tak si také dejte na čas. Masku smývejte opatrně. Až bude pleť suchá, podpořte regenerační účinky a naneste denní či noční krém. Přejeme luxusní zážitek a příjemný večer.