Finance

Peníze za mne pracují

Kdo si ještě dnes schovává své peníze někde v knížce či pod postelí, dělá moc velkou chybu! Je pravda, že se nám zdá takový schovaný poklad jako mnohem lepší investice do budoucna, než nějaké akcie nebo dluhopisy. Tajně každý doufáme, že se nám časem z těch našich úspor pod podlahou stane poklad neocenitelné hodnoty, na který si budou mastit ruce všechny muzea světa, avšak s tím je jeden malý problém:
důchodci s novinami
a) Takových peněz a pokladů bude,
b) Peníze nemají stejnou hodnotu po celou dobu, může se stát, že než se dočkáte nějaké historické hodnoty, bude vám to už, jak se říká, na prd.

Proto je důležité spořit, investovat, zkrátka hýbat s peněžitým obnosem co nejvíce. Teď si jistě říkáte, že zase vás chceme zlákat na nějaké pochybné vklady, to už tu bylo v devadesátých letech. Nic takového, soukromé osoby můžeme klidně nechat stranou.

Nic vám nebrání, abyste si začali spořit na důchod. Otázka, „vždyť přece stát mi bude dávat důchod, na co platím daně?“, je dozajista na místě, ale hned vám můžu říct proč se takové smýšlení nevyplatí. Je jasné, že daně se vyberou vždy, ale výše důchodu, to vám mimochodem dosvědčí i dnešní důchodci, není nijak závratná a spoléhat pouze na stát, že vám poskytne veškerý blahobyt důchodového věku, co si můžete přát, je naivní. Je zkrátka nutné začít spořit ihned – vyberte si proto nějaké spořící důchodové připojištění. Je pravda, že peníze tam zůstanou pěknou řádku let, ale kromě velmi zajímavého úroku vám může být nabídnut i pěkně tučný státní příspěvek, neboť stát chce, abyste mu trošku ulehčili břímě a člověk, co si bude celý život takto spořit, to dozajista na konci života ocení.
procházky se psem
Tak se vůbec nebojte, kontaktujte a informujte se a hlavně – neplýtvejte penězi na bazény a různé hlouposti, radši si zajeďte jednou k moři a potom, jak si budete chtít už od celého pracovního života odpočinout, si tam jeďte třebas na půl roku!