Krása

OŠETŘENÍ PLETI JE NUTNOSTÍ

Ošetření pleti má tři hlavní části: čištění, výživu a ochranu pleti. Důležité je především večerní čištění pleti, neboť v noci by měla kůže volně dýchat a odpočívat. Nikdy bychom neměly jít spát se zbytky líčení, pudru nebo s celodenním nánosem nečistoty na obličeji.
zip na obličeji
ČIŠTĚNÍ
Líčidla odstraníme speciálním krémem či mlékem. Zbytky čistícího přípravku opláchneme vlažnou vodou nebo čistící pleťovou vodou či dnes hojně reklamovanou micerální vodou. Ranní čištění povzbudíme pleťovou vodou.
VÝŽIVA
Výživu pleti obstarávají různé mastné či polomastné krémy s přísadou vitamínů, tkáňových výtažků i hormonů. Nanášíme je na dokonale čistou pleť v tenké vrstvě, vklepáváme a po čtvrthodině setřeme přebytek ubrouskem nebo buničinou. Neponecháváme nikdy přes noc.
krém na ruce
OCHRANA PLETI
Ochranu pleti tvoří vlastně konečná úprava obličeje, ať už je to použitím denního krému, pudru, pleťového mléka, nebo speciálních krémů proti slunci.
Podkladový krém neproniká do kůže, nýbrž vytváří na jejím povrchu tenkou vrstvičku, která zachycuje prach a špínu, a tak se usnadňuje odstranění nečistot. Zároveň chrání před vysušujícím vlivem make-upu.
1. Rada na závěr: pitný režim je základ. Pleť potřebuje vodu. Bez ní vám ani sebelepší maska na obličej nepomůže.
2. Rada na závěr: ráno si pleť omývejte studenou vodou.
3. Rada na závěr: Nepřehánějte to s množstvím krémů, mlék ani líčidel. Touto službou pleti rozhodně neprospějete.
kompaktní make up
CO NA TO VRÁSKY?
Vrásky vznikají změněným rozmístěním kožního tuku ve stáří i ztenčením a ochabnutím kůže samé. Mohou být způsobeny také živou mimikou tváře: vějířky vrásek v očních koutcích u krátkozrakých lidí, příčné vrásky na čele při návyku vytahovat obočí, vráska při kořeni nosu podmíněná krčením, rýhy kolem úst, které vyvolává mluva a smích.
Nechceme, aby naše tvář působila dojmem nehybné masky.
P.S. Stáří je přirozené a k životu prostě patří. Přírodu nijak neošálíte.