Hobby

Máte chuť protancovat se nocí až do rána?

Orientální tanec
Pro našince exotická forma taneční pohybové disciplíny určené typicky ženám. Výhodou tak je, že nemusíte pro jeho provozování shánět tanečního partnera. Velmi pozitivně dámy hodnotí povětšinou zejména možnost využití velmi zajímavých kostýmů a tanečních doplňků. Orientální tanec staví na pro ženách přirozenou paletu pohybů, při jejichž provozování lze nejen tvarovat postavu, ale taktéž lze tímto způsobem předcházet mnoha tělesným neduhům, jako jsou například menstruační bolesti a podobné. Při poslechu doprovodné hudby se pak můžete poměrně snadno přenést do teplých zahraničních krajin, což je pro letní období taktéž velkou výhodou.
indická tanečnice

Street dance
Forma tance, u níž se můžete neskutečným způsobem vybít a ventilovat emoce, jako jsou vztek či naopak nadšení, v závislosti na jeho konkrétní formě. Ačkoli je možné při street dance sledovat povětšinou zejména dospívající mládež, je možné jej provozovat klidně i po dosažení věkové hranice třiceti let. Výhodou je, že street je vhodný jak pro ženy, tak pro muže – na lekci tak můžete vyrazit společně s partou kamarádů. Navíc nemusíte utrácet velké peníze za taneční oděv či potřebné pomůcky. Postačí Vám obyčejné kecky, které Vám zpevní kotník a oblečení, které je pro Vás pohodlným a poskytuje dostatek prostoru k pohybu.
kluk a breakdance
Flamenco
Opět se jedná o tanec vhodný pro muže i pro ženy. Na rozdíl od společenského tance však není nutnou podmínkou, aby tito tančili v párech. Obě pohlaví se v choreografiích mohou vhodně doplňovat, ovšem lze taktéž absolvovat čistě dámské hodiny, v nichž budete moci čerpat čistě ženskou energii. Flamenco je energickým tancem, dopomáhajícím například uvědomování a vytyčování si vlastních hranic vůči okolí. Jeho dopady jsou na psychiky tak mohou být velmi povzbudivým bonusem navíc.
taneční pár
Latinskoamerické tance
Velmi oblíbené a velmi esteticky výrazné tance (zahrnující formy jako jsou například jive, cha-cha, samba, rumba, mambo, nebo salsa) jsou doslova splněným snem nejedné ženy. Jako značné mínus zde lze spatřovat nutnost tance v páru, pokud má být tanec skutečně efektivní a naplno zábavnou činností pro publikum i pro zúčastněné. I zde se však lze v případě nouze setkat s hodinami určenými pro sólové tanečnice. Výsledný efekt pohybů je možné dokreslit vhodnou obuví s vysokým podpatkem.