Nákupy

Jak správně ukončit letní koupací sezónu?

Víte, k čemu slouží zazimovač? Pakliže máte doma velkou koupací nádrž, a je úplně jedno, zda je zapuštěná do země anebo na povrchu země, pak se vám s tímto přípravkem rozhodně vyplatí seznámit. Jedná se o spolehlivého pomocníka, díky kterému budete moci ponechat vodu v bazénu i v průběhu chladné části roku, a ušetřit tak peníze za opětovné napouštění nádrže v další koupací sezóně.
Zazimovač https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenu je tedy takovým přípravkem, který ponechanou vodu ve vaší nádrži stabilizuje v optimální kvalitě tak, abyste ji v následujícím roce našli jako čerstvou. Takže se vám peníze, které do něj investujete, mnohonásobně vrátí.plavec v bazénu
Ovšem pozor, nečekejte žádná kouzla! Rozhodně se nejedná o nemrznoucí směs. Ať už do vody přípravek nalijete anebo ne, když teploty klesnou pod nulu, voda v nádrži tak jako tak zamrzne. A takový led může vaši nádrž nepěkně poškodit. Proto je nezbytné, abyste před opuštěním nádrže snížili hladinu vody pod vstup do filtračního zařízení a vodu z bazénové technologie odstranili. Navíc, k tomu, aby nedošlo k poškození pláště nádrže, je potřeba umístit na hladinu vody speciální dilatační plováky anebo alespoň provizorní řešení v podobě PET lahví částečně naplněných pískem. Tělo plováků a lahví je snadno deformovatelné, proto pohltí tlakové síly narůstajícího ledu a nádrž zůstane v pořádku.větvička zamrzlá v ledu
A je zde ještě něco – před tím, než vodu opustíte a než použijete zazimovač, se musíte ujistit, že je kvalita vody v tom nejlepším pořádku. To znamená, že nesmí obsahovat žádné nečistoty, ať už ty miniaturní anebo makroskopické, žádné inkrusty anebo zákal. Pokud tomu tak není, tak znečištění nejprve odstraňte. Také se přesvědčte o tom, že jsou v pořádku jak koncentrace aktivní látky, tak i vodíkových iontů.
Jedině v případě, kdy uchováte vodu v té nejlepší kvalitě, se můžete těšit na to, že ji v takovém stavu také příští rok najdete.