Nákupy

Bez sladkého ani ránu? Zkuste zdravější sladidlo

Sladké bývá častou neřestí mnoha lidí. Patříte i vy mezi ně a nedokážete si sladké odepřít, ač byste třeba sebevíc chtěli? Přílišná dávka cukru vám může v budoucnu způsobit nemalé problémy nadváhou a obezitou počínaje a dalšími zdravotními problémy konče. Ale pokud se nemůžete sladké chuti úplně vzdát, můžete při slazení čaje a kávy nebo při pečení využít jiné a pro tělo zdravější sladidlo, třeba xylitol.
Sladidlo xylitol neboli březový cukr https://www.nakliceno.cz/xylitol/ve vaší kuchyni určitě najde široké uplatnění. Bez výčitek si s ním můžete osladit čaj nebo kávu, přidávat ho do moučníků, zkrátka ho můžete využít všude tam, kde si chcete něco osladit.
džem s meruňkami
Vyzkoušejte i vy toto úžasné přírodní a pro tělo přirozené sladidlo, které neohrozí vaše zdraví ani vaši štíhlou postavu, kterou si hlídáte. Xylitol, který je dostupný v tabletách nebo v prášku můžete jednoduše využít všude tam, kde byste za normálních okolností použili klasický bílý cukr.
VÝHODY XYLITOLU
Oproti rafinovanému bílému cukru obsahuje xylitol o 40% méně kalorií, což je dobrá zpráva pro ty, kteří si hlídají postavu a nechtějí přibrat. Konzumací tohoto sladidla také uděláte něco dobrého pro vaše zuby a dásně, protože užívání xylitolu zachovává mineralizaci zubů a udržuje dásně zdravé. Navíc používání xylitolu ocení také diabetici, protože nedochází http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/k-rozkladu-tradicni-rodiny-nedochazi-ta-uz-davno-neexistuje-rika-evolucni-biolog–1654700 k vylučování inzulínu, tudíž je vhodný i právě při cukrovce. Dále také toto sladidlo napomáhá k odkyselení organismu, podporuje trávení, normalizuje hladinu glykemického indexu a zlepšuje pravidelné vyprazdňování.
bílý cukr
Xylitol je tedy skvělou alternativou v oblasti slazení, pokud chcete žít zdravěji, ale zároveň se nechcete v plné míře vzdát sladké chuti. Udržte si štíhlou postavu a lepší zdraví i přesto, že se nevzdáte oblíbených sladkých moučníků nebo oslazeného čaje či kávy.