Muži

Tatínkové a dcery

Vztah otce a dcery je něco, co jenom málokdo z nás pochopí. Muži si často přejí mít syna, a když se narodí holčička, bývají zklamaní, ale to jim nevydrží dlouho. Holčičky mají totiž úžasnou schopnost si tatínky získat pro sebe a dokonale si je obtočit kolem prstu už v době, kdy jsou v kočárku. Sama jsem tuto situaci zažila, když se nám narodila první dcera. Co když to ale mezi tátou a dcerou neklape?
spánek na tatínkovi
1. Nedělejte z holčičky kluka
Pokud jste si přáli kluka a narodila se holčička, zapomeňte na vaše přání a prostě se smiřte se současnou situací. Nikdy nedělejte z holčičky kluka jenom proto, že chcete, aby byla co nejvíce podobná vašemu vysněnému chlapci. Samozřejmě, pokud si sama přeje místo tance hrát fotbal, podpořte ji, ale nikdy nenuťte.
2. Vybudujte si vztah
Zažíváte situaci, kdy se vaše malá holčička drží maminky, kdykoli se k ní přiblížíte? Některé děti se drží maminky za každou cenu a nechtějí, aby se k nim přibližoval kdokoli cizí, avšak tatínek přece cizí není. Mezi dcerou a otcem je potřeba vybudovat vztah, mají to totiž trochu těžší než mámy, které o děti pečují celý den. Nenuťte dceru být s otcem o samotě za každou cenu, spíše se snažte, aby dítě mělo s tatínkem co nejkrásnější zážitky a tím pádem se vztah zlepšoval. Spousta mužů to předčasně vzdá a nechá raději dceru na pokoji s mámou, ale tím se bariéra jenom prohlubuje.
tatínek na pláži
3. Užívejte si
Možná jste dvoumetrový kulturista s plnovousem, avšak pokud si vaše pětiletá dcera přeje, abyste byl princeznou a pil s ní čaj na čajovém dýchánku, pak budete princezna pijící čaj. Hrou s dětmi si užijete spoustu zábavy a rozhodně se nebudete nudit, navíc vám vaši snahu dítě vrátí právě ve vztahu, který budete mít mezi sebou vybudovaný. Užívejte si každé chvíle, kterou můžete strávit s vaší dcerou během hry, ať vám chce lakovat nehty, nebo si s vámi zatancovat.