Www

Typy her laser game


Vznik hry se datuje rokem 1979, v tomto roce byla na trh uvedena hračka s názvem Star Trek Electronic Phaser, od které se vše začalo vyvíjet.

Jedná se o strategickou, sportovně společenskou hru, někdy s prvky sci-fi, při níž jsou využívány moderní technologie, především laser. Hru je možné hrát venku, na volném prostranství, nebo v uzavřených, k tomu určených prostorách, takzvaných arénách. Hraje se s laserovými zbraněmi, hráči se snaží získat maximální počet bodů zasažením soupeře do vesty se senzory, v jiných typech her je cílem dobytí základny nebo například odcizení vlajky.

labyrint (55)

Typy her laser game lze v zásadě rozdělit na hry pro začátečníky, pro pokročilé a pro experty. Mezi hry pro začátečníky patří Agenti, Death match, Team death match a Graffiti. Pokročilí mezi sebou mohou bojovat v hrách Challenge, King of the hill, Kletba, Team death match se štítem, Základny Domination nebo Zombies. Obtížnost pro experty je nastavena ve hře Team death match se štítem a municí.

Hry se hrají v týmech nebo individuálně, pro každou hru je minimální a maximální počet týmů nebo hráčů stanoven, aby hra nepostrádala smysl. Týmy mohou být i smíšené v tom smyslu, že spolu mohou hrát nováčci s výrazně zkušenými a silnějšími hráči. V náročnějších, obtížnějších verzích her, určených pro pokročilé hráče nebo experty, jsou hráči vybaveni štíty nebo omezeným množstvím munice. Hry se mohou odehrávat v různých prostředích, každé z her jsou přiřazeny specifické zbraně, je možné nastavit míru odolnosti konkrétních štítů vůči různým zbraním a jejich opakovanému působení.

labyrint (44)

Mistrovství Česka a Slovenska je organizováno od roku 2018, souboje se odehrávají v celkem 16 arénách. Po kvalifikačních bojích se vítězné týmy ze všech arén utkají na dvoudenním Mistrovství v Košicích. První ročník Mistrovství se odehrál víceméně v komunitním duchu, na dalším si již vítěz odnesl hlavní cenu ve výši 100 tisíc korun.