Dům a byt

Půjčte si

Mezi lidmi, kteří mají peníze, a těmi, kteří je nemají, je hodně propastný rozdíl. Jakkoliv nejsou peníze ve své podstatě ničím jiným než pouhými papírky či kovovými kolečky, mají přímo magickou moc, a to proto, že jsou vyjádřením určité hodnoty. Člověk je dostává úměrně tomu, jakou má jeho práce pro ostatní cenu, a za ně si pak může na oplátku pořídit to, co nabízejí jiní.

Kdo má takových peněz dost, tomu se pomalu všude nadbíhá, ten má všude otevřené dveře a je vítáván s otevřenou náručí. Zatímco ten, kdo je nemá… Škoda slov.

neuspořádané mince

Není tedy ničím zvláštním, že by každý chtěl peníze mít. A to nejlépe v co nejhojnějším množství. Jenže zatímco se někomu toto přání plní, jiný má smůlu. Někdo si díky svému jmění může žít klidně jako král, zatímco jiný má co dělat, aby sehnal aspoň něco do úst.

A co má dělat ten, kdo nemá pomalu nic? Nebo kdo je přímo na mizině či dokonce vězí v dluzích?

Tomu posledně zmíněnému nejednou nezbývá jiné východisko, než si na živobytí půjčit. Sehnat někde cizí peníze, jimiž by uhradil své momentální životní náklady, s tím, že později tyto prostředky podle dohody zase vrátí.

Jenže zkuste si to, shánět půjčku ve chvíli, kdy nemáte co nabídnout! To je pomalu nadlidský výkon. Jakmile uvidí bankovní úředníci, že má žadatel příliš nízké příjmy, že má záznamy v registrech dlužníků nebo jiné nedostatky, je po nadějích. Žádost je zamítnuta a hotovo.

peníze a bankomat

Ovšem ony se ty peníze přece musí někde sehnat! A tak dotyčný člověk pátrá a pátrá. A když má štěstí, dostane se mu nakonec do hledáčku i 100% hypotéka https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/. A v tu chvíli je vyhráno.

U této nebankovní nabídky totiž dokážou uspět i hodně komplikovaní žadatelé, i ti, jimž by jinde nepůjčili. Zde se totiž stačí zaručit za půjčené finanční prostředky nemovitostí, zde je třeba jednoduše prokázat schopnost splácet, ale nic víc.

A to přece zvládne skoro každý.