Hobby

Pravděpodobně nejznámější karetní kra na světě

Poker, karetní hra pro 2-10 hráčů, která se v průběhu 20. století vyvinula do podoby jako ji známe dnes. Pravděpodobně každý z nás o této westernové hře alespoň něco málo slyšel a je potřeba říci, že si z dávných dob stále zanechala svou tajuplnost a obrovské napětí během hry, hlavně pokud máte o co hrát. A hlavně to bylo tématem, proč se z něj v průběhu let stala tak úspěšná hra, kterou dnes nalezneme téměř v každém casinu a nejednom gangsterském filmu.
blackjack v casinu.jpg
Mluví se o něm jako o hře drsných chlápků se spoustou peněz a kamenným výrazem v obličeji, a z části se tato teorie určitě neplete. Jestli vám není cizí strategické myšlení, přirozené charisma a nebojíte se vypjatých stresových situací, je to vaše hra, nad kterou určitě pár hodin ztrávíte. Zkrátka a jednoduše poker vás pohltí .

Nejznámější druhy pokeru?

Texas Hold´em-je pravděpodobně nejoblíbenější variantou této hry, kdy každý hráč dostane samostatně do ruky 2 karty a krupiér odhaluje zbylých 5 karet postupně. A mezitím mají hráči prostor k sázkám a matení ostatních protihráčů

Omaha-je velmi podobná varianta Texas Hold´emu, se změnou, kdy každý hráč obdrží o dvě karty do ruky víc a výherní pěti karetní kombinace se tudíž skládá z dvou karet hráče v ruce a tří karet před krupiérem.

Základní údaje

Poker jako takový se hraje s dvaapadesáti hracími kartami ve čtyřech barvách, jimiž jsou, srdce, káry, piky, kříže. Jednotlivé herní kombinace jsou ohodnoceny dle pravděpodobnosti výskytu ve hře.
královská flush.jpg

Výherní kombinace ve hře

-Vysoká karta-vysoká karta eso

-Dvojice – dvojice karet stejné hodnoty

-Dva páry – dvě dvojice karet stejných hodnot

-Trojice-trojice tří stejných karet

-Postupka-pět karet vzestupně za sebou

-Barva(flush)-pět karet stejného znaku

-Fullhouse-jedna trojice a jedna dvojice

-Poker-čtveřice stejných karet

-Čistá postupka-postupka stejných znaků

-Královská postupka-hodnota karet 10, J, Q, K, A vzestupně jednoho znaku.