Hobby

Pravděpodobně nejznámější karetní kra na světě

.

Poker, karetní hra pro 2-10 hráčů, která se v průběhu 20. století vyvinula do podoby jako ji známe dnes. Pravděpodobně každý z nás o této westernové hře alespoň něco málo slyšel a je potřeba říci, že si z dávných dob stále zanechala svou tajuplnost a obrovské napětí během hry, hlavně pokud máte o co hrát. A hlavně to bylo tématem, proč se z něj v průběhu let stala tak úspěšná hra, kterou dnes nalezneme téměř v každém casinu a nejednom gangsterském filmu.
blackjack v casinu.jpg

Mluví se o něm jako o hře drsných chlápků se spoustou peněz a kamenným výrazem v obličeji, a z části se tato teorie určitě neplete. Jestli vám není cizí strategické myšlení, přirozené charisma a nebojíte se vypjatých stresových situací, je to vaše hra, nad kterou určitě pár hodin ztrávíte. Zkrátka a jednoduše poker vás pohltí https://www.irec.cz/poker-vas-pohlti.


Nejznámější druhy pokeru?


Texas Hold´em-je pravděpodobně nejoblíbenější variantou této hry, kdy každý hráč dostane samostatně do ruky 2 karty a krupiér odhaluje zbylých 5 karet postupně. A mezitím mají hráči prostor k sázkám a matení ostatních protihráčů


Omaha-je velmi podobná varianta Texas Hold´emu, se změnou, kdy každý hráč obdrží o dvě karty do ruky víc a výherní pěti karetní kombinace se tudíž skládá z dvou karet hráče v ruce a tří karet před krupiérem.


Základní údaje


Poker jako takový se hraje s dvaapadesáti hracími kartami ve čtyřech barvách, jimiž jsou, srdce, káry, piky, kříže. Jednotlivé herní kombinace jsou ohodnoceny dle pravděpodobnosti výskytu ve hře.
královská flush.jpg


Výherní kombinace ve hře


-Vysoká karta-vysoká karta eso


-Dvojice – dvojice karet stejné hodnoty           


-Dva páry – dvě dvojice karet stejných hodnot


-Trojice-trojice tří stejných karet


-Postupka-pět karet vzestupně za sebou


-Barva(flush)-pět karet stejného znaku


-Fullhouse-jedna trojice a jedna dvojice


-Poker-čtveřice stejných karet


-Čistá postupka-postupka stejných znaků


-Královská postupka-hodnota karet 10, J, Q, K, A vzestupně jednoho znaku.

.


Pravděpodobně nejznámější karetní kra na světě
5 (100%)3
.