Hobby

Aby hubnutí nebolelo

Reálná očekávání
Pokud se odhodláme ke změně životosprávy, je nutné vzít v potaz především fakt, že jde o běh na velmi dlouhou trať. Vzdejme se tedy představ o tom, že denně uběhneme 3 kilometry, sníme lístek salátu s dvěma zrníčky rýže a nejdéle do týdne můžeme fotit pro Playboy.
K tomu, aby došlo ke skutečné změně, je třeba změnit především vlastní a zaběhnutý životní styl, který nás přivedl až mezi zákazníky oddělení pro plnoštíhlé. Přijmout musíme také skutečnost, že veškerá přijatá opatření a nastolené změny by měly být udržitelné i do budoucna – takže z podstaty věci by nás neměly příliš „bolet“.
zelenina, metr a čínka.jpg
Voda, voda
Mnoho lidí se shoduje na tom, že skutečně hubnout začali až ve chvíli, kdy se naučili dodržovat dostatečný a kvalitní pitný režim. Pokud jsme zvyklí na slazené limonády, je tedy třeba začít právě tady. Ideálním nápojem je samozřejmě voda, také na tomto místě ale platí, že každé změně bychom měli dát určitý čas. Například začít pravidelnou sklenicí vody před každým jídlem, výměnou limonády za 100% džus, ten následně začít vodou víc a víc „ředit“, objevit kouzlo bylinkových čajů…
dívka a osobní váha.jpg
Pohyb
Děsí vás už jen myšlenka na návštěvu tělocvičny? Už léta jste odhodlaní začít „od zítřka“ běhat, ale tenisky, zakoupené jen pro ten účel, máte pořád nerozbalené v krabici? Jděte i tady cestou malých, ale trvalých změn. Pravidelná procházka kolem výkladních skříní obchodů je také pohyb, který se počítá. Stejně tak můžete svůj energetický výdej zvýšit ignorací výtahů, návštěvou ZOO, dováděním s dětmi, venčením psa nebo třeba domácími pracemi. Počítá se každý pohyb, ne jen ten v posilovně.
záznamy hubnutí.jpg
Jídlo
Bohužel neexistuje jídlo, kterého bychom mohli sníst neomezené množství a nepřibrat na váze. Určité naděje v tomto ohledu sice skýtá syrový řapíkatý celer, nejde ovšem o potravinu, které by se někdo odhodlal zkonzumovat opakovaně vagon. I tady existuje samozřejmě spousta možností, jak můžeme svůj jídelníček ozdravit, pochutnat si a zhubnout. Pokud se nejvíc bojíte toho, že právě „revoluce“ na vašem talíři bude pro vaše hubnutí kamenem úrazu, nevíte si rady s tím, kolik a čeho byste vlastně měli jíst a nechce se vám trávit čas vařením, svěřte se do rukou odborníků. Velkou výhodou je to, že nemusíte postupovat metodou pokus-omyl, ale dostanete přesně to, co potřebujete. Co takový komplexní výživový program nabízí vám představí .