Nákupy

K bydlení v rekreační oblasti patří i zahradní bazén

Když se přiblíží doba dovolených, lidé se začnou více zajímat o vhodné destinace, kam by mohli zavítat a trávit tu týden nebo čtrnáct dnů. Zaměříme-li se tentokrát na tuzemsko, bývá to velmi často buď povodí řek, přehrady a jezera, zatopené pískovny, anebo horské oblasti. Týden na horách vás dokáže neuvěřitelným způsobem nabít energií, je tu čisté povětří, mnoho jehličnatých stromů, malá hustota zalidnění, minimální automobilový provoz a téměř žádné průmyslové znečištění. Jakmile však dovolená skončí, a vracíte se zpět do města, vnímáte na své kůži ten markantní rozdíl – kolem vás převládne chaos, smog, napjaté mezilidské vztahy a další stresové faktory. Což takhle vyměnit život ve městě za život v horách natrvalo? Zamysleli jste se někdy nad tím, že byste prodali byt a koupili rekreační nemovitost třeba v Lužických či Jizerských horách? Je tu opravdu báječně a není tu tolik silný turistický ruch, jako např. v Krkonoších.

zahradní bazén

Kdybyste se chtěli inspirovat některými horskými penziony např. v Josefově Dole nebo v Albrechticích v Jizerských horách, možná si povšimnete, že mnoho objektů má na zahradě k dispozici bazén. A zahradní bazén do země v horském terénu se zajímavým výhledem je pro lidskou psychiku velmi vítaným zpestřením.

Jizerské hory

Nebudete pak muset rok co rok objednávat pokoje v penzionu či v hotelu a budete mít k dispozici vlastní bydlení. Na horách je samozřejmě báječně i v zimě a kromě lyžování a turistiky tu můžete provozovat i cyklistiku. A samozřejmě na své zahradě třeba i badminton.

Nakonec to může dopadnout tak, že vaši přátelé nebudou chtít jezdit na dovolenou jinam, než k vám. A proč ne, ubytujete je třeba pod stanem, když nebudou uvnitř již volná lůžka, a můžete pak společně vyrážet na výlety po okolí. A vězte, že naše hory mají lidem ze svého bohatství skutečně co nabídnout.