Business

Sušené datle na snídani i svačinku

Sušené ovoce si dáváme přes rok, zejména to, které je běžnější a dostupnější v obchodech. V dnešní době ale může být už cokoliv volně dostupné a to po celý rok. A to samé platí v případě sušených datlí. Mnoho z nás si na ně vzpomene jenom na Vánoce, ale proč si podobnou pochoutku nevychutnat i přes rok? Třeba u Vás nabude úplně jiných rozměrů, když si ji vyzkoušíte dát přes rok.

Ještě jste je nikdy nejedli? V tom případě vyzkoušejte a ochutnejte sušené datle https://www.nakliceno.cz/susene-datle/.

sušené ovoce ke koupi

Sušené datle jsou bombou. Mnoho lidí se stále dopuje kalorickými drinky, které však mohou mít negativní vliv na lidské zdraví, místo toho, aby si dali něco dobrého a chutného jako jsou sušené datle. Překvapuje Vás to, pak si řekneme o jejich obsahu látek a výživných účincích.

Datle jsou skvělým energetickým dopinkem, ale povoleným a to za každé situace! Na sto gramů obsahují zhruba 300 kcal. Díky tomu jsou skvělým doplňkem při sportu. Běh, cyklistika, bruslení, posilovny, cvičení, strečink, tréninky, zápasy, aerobik, dokonce i při fyzicky náročné práci se hodí vzít si pár datlí a hned budete mít další sílu a energii na spotřebování.

med a oříšky a ostatní věci

Kalorická hodnota však není to jediné, co obsahují. Mají také vysoký obsah sacharidů. Právě sacharidy jsou zastoupeny nejvíce v jejich složení, obsahují zhruba tři čtvrtiny. Co dalšího ve složení můžeme najít? Například vlákninu, takže vykazují nízký glykemický index. Vláknina totiž redukuje vstřebávání cukrů do lidského těla, tedy do našeho oběhu.

Najdete v nich také vitamín A, vitamín C, vitamíny B1 až dokonce po B8, antioxidanty, minerální a stopové prvky jako je železo, draslík, vápník, hořčík, mangan, měď, selen a spoustu dalších.

Sušené jsou nejlepší. Suší se buďto na přímém slunci kde se sklízejí a pak dozrávají nebo pomocí metody – sublimační lyofilizací mrazem. Obě varianty jsou šetrné, takže si díky tomu plody zachovají spoustu cenných látek. Vyzkoušet můžete také datlový sirup.