Business

Kvalita vody závisí na dobré péči

Skoro každý majitel zahrady si dnes pořizuje nějaké to koupací zařízení s tím, že přes léto nebude muset navštěvovat přelidněná koupaliště a také s představou, že péče o takové zařízení je přece snadná. Ono to ale nebývá až tak jednoduché. Celé koupací zařízení a hlavně voda v něm obsažená potřebují pravidelnou péči, aby se voda nezměnila v nevzhlednou smrdutou bažinu. Prostě a jednoduše, základem péče o bazén je kvalitní a spolehlivá bazénová chemie.

bazén na zahradě

Už při prvním napouštění Vašeho nového koupacího zařízení byste měli zkontrolovat kvalitu vody, kterou do něj napouštíte a to za pomocí testeru, který Vám ukáže hodnoty PH vody, které je nutné udržovat ve správné výši za pomocí přípravků PH plus nebo naopak PH mínus. Základem péče je samozřejmě chlor nebo v případě, že chcete používat bezchlorovou chemii, tak kyslíkové přípravky. Ať už se tedy rozhodnete používat k dezinfekci vody chlorové či bezchlorové přípravky, je nutné je používat pravidelně a neustále sledovat jejich obsah ve vodě. Dále je dobré pravidelně preventivně používat tak zvaný algicid, který je přípravkem proti řasám a v případě, že máte tvrdou vodu, tak také tak zvaný změkčovač. Nemusíte se ovšem zaleknout hned na začátku, že je toho potřeba tolik, na trhu existují také multifunkční přípravky, které obsahují hned několik účinných látek a pomohou Vám nahradit hned několik přípravků najednou.

plavání v bazénu

Základem je samozřejmě chlor, který odstraňuje z vody bakterie a mikroby, ale ve vodě se usazují i jiné nečistoty, jako je třeba napadané listí z okolích stromů, zbytky trávy, hlíny či psíku, které přinesou do vody koupající a spousta dalších nečistot, které Vám pomůže odstranit kvalitní filtrace a filtrační písek a samozřejmě také hladinová či dnová síťka. Nejen filtrace či síťka jsou důležité, také jistě oceníte kvalitní krycí plachtu, která ochrání vodu před znečištěním v době, kdy se nekoupete. Jak tedy vidíte, péče o koupací zařízení není snadná, ale s pomocí těch správných přípravků a příslušenství, bude jistě jednodušší.