Business

Darovat život dalšímu člověku


Darovat nový život člověku je to nejkrásnější, co člověk může udělat a zažít. I když to s sebou samozřejmě nese i jisté těžkosti, které vygradují porodem. Nicméně i na tu horu bolesti žena snadno a rychle zapomene poté, co poprvé drží v náručí své čerstvě narozené miminko. A je naprosto jasné, že v tu chvíli jste přesvědčená o tom, že nic krásnějšího jste v životě nemohla udělat, neboť váš malý uzlíček je ten nejúžasnější tvor pod sluncem. Zkrátka, přivést na svět miminko je nepopsatelně nádherný pocit, který člověk zažívá jen párkrát za život.

ateliér

Nicméně je jasné, že i poté, co je nový človíček šťastně na světě, na vás nečekají pouze růžové zítřky. Té práce, která se na matku novorozeněte z hodiny na hodinu sesype, je skutečně mnoho. A to je teprve začátek. Všechno to kojení, dokrmování, přebalování, noční vstávání a řešení drobných bolístek může být ještě o mnoho náročnější, pokud už doma nějakého potomka máte. Ale i přes tu nekonečnou únavu a stavy totálního vyčerpání by žádná maminka své děti za nic na světě nevyměnila.

batole

Ovšem i to, co se zdá v prvních chvílích života s vaším děťátkem tak nějak samozřejmé a v případě různých trápení i nekonečné, to všechno velice rychle pomine. Celý ten kolotoč nekonečné péče, dlouhé čekání na první zoubek, na první krůčky a na první slova, jsou ve skutečnosti jen krátké okamžiky v našem životě. Vždyť neuplyne ani rok a naše milované miminko již není miminkem, tak rychle se mění. A proto by bylo škoda vše promeškat a následně spoléhat pouze na lidskou paměť, která je neskutečně děravá.

Mnohem lepší je postupně a pečlivě zaznamenávat vše, co se v životě vás a vašeho miminka stane, a to jak písemně, tak obrazem. A abyste měli také několik skutečně krásných fotografií, tak neváhejte využít možnosti focení miminek , které vám pomůže uchovat vaše nejkrásnější vzpomínky na dobu, kdy jste byli svědky malého zázraku.