Nákupy

Co patří na konferenční stolek?

Konferenční stolek plní v domácnostech různé funkce. Pro někoho představuje místo, kam si odloží šálek s čajem nebo kávou, jiný ho vidí jako podložku pod nohy a někdo třeba jako odkládací prostor pro nejrůznější publikace. Konferenční stole by rozhodně neměl být považován pouze za funkční kus nábytku, ale měl by do jisté míry splňovat i estetickou funkci. Jenže dříve či později se pro mnohé stává jen jakýmsi nesourodým skladištěm, kam odložíme vše, co momentálně nepotřebujeme. Jak vytvořit z konferenčního stolku vkusnou dekoraci, která zaujme na první pohled?

Světlý interiér

Mocné číslo tři

Trojka funguje zkrátka vždy…no nebo přinejmenším v módě, designu nebo právě při dekorování konferenčního stolku. Ať už se jedná o konferenční stolek z masivu, skla nebo třeba ze dřeva – ve všech případech je tato zdánlivě primitivní pomůcka velmi účinná. Jedná se však jen o jisté doporučení, nikoliv striktní příkaz. Dokáže napovědět bezradným, ale není vždy směrodatné.

Pokud tápete v dekorování konferenčního stolku, dodržením tohoto pravidla není možné šlápnout vedle. Na konferenční stolek umístěte třeba velkou mísu a k tomu dva svícny nebo mísu obměňte za dominantu v podobě vázy.

Obývací pokoj

Svíčky či květinová aranžmá

Stále tak nějak tápete, co na konferenční stolek umístit? Květiny či velké ozdobné svícny jsou sázkou na jistotu. Dobře vypadají téměř vždy a při jejich výběru se toho moc nedá pokazit. Nejvíce parády samozřejmě vytvoří květiny řezané, ale pokud na konferenční stolek umístíte nějakou hezkou pokojovku, svůj účel odvede taky. Svícny zase navodí příjemnou atmosféru a zároveň provoní celý obývací pokoj do rozmanitých vůní. Jako solitér můžete použít třeba pár knih s hezkým obalem, no a máte hotovo. Pokud si troufnete, můžete sáhnout i po tematických dekorací, jen to s nimi příliš nepřeháníte. Urputná snaha by se v tomto případě nemusela vyplatit.